26827588
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Hrnčírna - výtvarná dílna, Mgr. Doubravka Fišerová

Český ráj

Mladostov 9
Turnov, 511 01

GSM:+420 777 231 558
E-mail:doubravkazeskalan@tiscali.cz
Web:www.zivotnavsi.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Značkou „Regionální produkt Český ráj“ se v současné době může pyšnit na 50 regionálních výrobců z Českého ráje. Dnes vám představujeme jednoho z nich, paní Doubravku Fišerovou - výrobce originálního hrnčířského zboží a pořadatele výtvarných kurzů.

Hrnčírna a výtvarná dílna - Doubravka Fišerová se již od roku 1998 zabývá převážně výrobou kameninového hrnčířského zboží páleného zpravidla na teplotu 1260 stupňů Celsia.

Barvy povrchů a dekorace jsou různé. Původní modrá malba engobou na světlý střep je v současné době doplňována i dalšími technikami (otisk razítek, aj.). Autorka našla zalíbení v přírodních materiálech, tvarech i barevnosti, a tak experimentuje se šlemovkami a vlastnoručně míchanými glazurami a kombinuje keramiku s dalšími přírodninami. Součástí produkce dílny jsou i výrobky zhotovené technikou raku.

Z výtvarné dílny Doubravky Fišerové vycházejí i jiná výtvarná díla, jako např. drobná grafika, kresby a zřídka i malby. Pochlubit se může návrhem plakátu pro Staročeské trhy v Turnově v r. 2006 a 2007, kresbami na svatebních dekretech MÚ Turnov z r. 2007 nebo grafickým návrhem použitým na turistické známce obce Vyskeř.


Přehled všech nositelů značky Regionální produkt Český ráj najdete na www.regionalniprodukt.cz

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu