26974332
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Středisko ekologické výchovy Libereckého kraje - STŘEVLIK

Jizerské hory

Oldřichov v Hájích 5, 463 31

Telefon:+420 482 360 011
E-mail:info@strevlik.cz
Web:www.strevlik.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
STŘedisko Ekologické Výchovy LIbereckého Kraje - STŘEVLIK je příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Liberecký kraj. Nachází se v obci Oldřichov v Hájích, nedaleko města Frýdlant v regionu Jizerské hory.

Mezi hlavní činnosti patří praktická ekologická výchova. Pro školy máme připravenou širokou nabídku ekologicko-výchovných programů. Zaměřujeme se především na programy pobytové. Prostřednictvím poznávání přírody a souvislostí mezi působením člověka a dopadem na životní prostředí se snažíme uplatňovat myšlenky udržitelného rozvoje a rozvíjet úctu k životu ve všech jeho formách.

V neposlední řadě se věnujeme metodické spolupráci se školami, environmentální osvětě veřejnosti (Den Země, Den stromů, ...) a tvorbě ekovýchovných pomůcek.

Ekocentrum Oldřichov v Hájích se nachází v klidné podhorské obci v Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Dominantou areálu je historická budova hospodářské usedlosti. Na podzim roku 2007 byla dokončena nová budova „Sluneční dům“, která poskytuje zázemí pro pobytové akce v ekocentru. Součástí areálu je také výuková farma, která se věnuje chovu tradičních plemen hospodářských zvířat.

Nově je otevřená interaktivní výstava "Jizerky všemi smysly" vhodná pro všechny generace.

Areál vznikl za podpory a spolupráce Libereckého kraje, Obce Oldřichov v Hájích a Suchopýr o.p.s.

Středisko ekologické výchovy je vzdálené cca 10 km od Liberce a je snadno dopravně dostupné autobusem i vlakem z Liberce nebo Frýdlantu do stanice Mníšek u Liberce. Z nádraží je cesta vyznačená a trvá asi 15 min.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu