25787623
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Městské divadlo Železný Brod

Český ráj

nám. 3. května 1
Železný Brod, 468 22

Telefon:+420 483 333 999
+420 483 333 925
GSM:+420 728 256 175
E-mail:info@zelbrod.cz
Web:www.zeleznybrod.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Ještě jste nenavštívili Městské divadlo v Železném Brodě? Pak je čas to napravit. Návštěva divadla rozhodně stojí za to a každoročně vám nabídne i spoustu zajímavých představení.

Divadlo se nachází v prvním poschodí budovy radnice. Jeho kapacita je 302 míst.

Divadlo bylo vybudováno spolu se stavbou nové radnice v roce 1890. O dva roky později jeviště slavnostně otevřel Divadelní ochotnický spolek Tyl ze Železného Brodu hrou "Probuzenci". 

Oponu pro městské divadlo namaloval malíř Vlastimil Rada společně s Václavem Rabasem. Rekonstruovaná opona se nyní nachází v městské galerii, současná opona (rok 1980) je z rukou sochaře Miroslava Hrachy.

Divadlo využívají jak zájezdové scény, tak ochotnický spolek DS Tyl Železný Brod, o.s. Provozování a správa divadla, stejně jako spolupráce s divadelním ochotnickým spolkem DS Tyl spadá do kompetence Informačního a kulturního střediska Železný Brod.

V průběhu let prošlo divadlo řadou přestaveb a rekonstrukcí, z nichž největší byla provedena v roce 1996.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu