28451517
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Pravčická brána

Hřensko

Web:www.pbrana.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Pravčická brána je největší přírodní pískovcovou bránou v Evropě a je hlavní turistickou atrakcí Českého Švýcarska a celých Labských pískovců.

Nachází se na česko-německých hranicích nedaleko obce Hřensko. Údaje o rozměrech Pravčické brány se liší, poslední měření uvádějí výšku oblouku 16m a šířku 26m. Po absolvování výstupu na Pravčickou bránu, čeká návštěvníky odměna v podobě příjemného posezení pod klenutým obloukem pískovcového mostu, nebo v prostorách útulné restaurace Sokolího hnízda s dochovanými interiéry z konce 19. století. Najdeme zde také muzeum Národního parku České Švýcarsko.

Poloha: 5 km východně od Hřenska

Otevírací doba

Duben - Říjen Po - Ne 10:00 - 18:00
Listopad - Březen Pá - Ne 10:00 - 16:00

Vstupné

Plné vstupné:75,00 CZK
Děti:25,00 CZK děti do 14 let
Studenti:25,00 CZK
Senioři:25,00 CZK
Pravčická brána
Pravčická brána
Pravčická brána
Pravčická brána
Pravčická brána
Pravčická brána
Pravčická brána
Pravčická brána
Pravčická brána
Pravčická brána
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu