26124220
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Šluknovsko

Šluknovsko je nejsevernějším regionem České republiky. Celá staletí byla kultura a historie ovlivňována sousední Lužicí a německými zeměmi. Toto sousedství vytvářelo svébytné zvyky a kulturu, která se zachovala do dnešních dní. Na jihu a jihovýchodě zasahuje na území Šluknovska část chráněné krajinné oblasti Lužické hory.

Šluknov je nejseverněji položeným městem ČR, které dalo celému výběžku jméno. Leží uprostřed Šluknovské kotliny. Dalšími velkými městy oblasti jsou Rumburk a Varnsdorf, ležící v sousedství Lužických hor v kotlině řeky Mandavy. Ze třech stran je obklopen státní hranicí se SRN.

Krajina Šluknovského výběžku je velmi rozmanitá a turisticky velmi atraktivní. Na své si zde přijdou milovníci historických památek, pěší turisté i cykloturisté. Šluknov je východiskem výletů do Lužických hor i dalších turisticky zajímavých oblastí.

Šluknovsko v zimě
Šluknovsko v zimě
Soutěska Divoké Kamenice
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu