30884020
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Frýdlantsko

Jizerské hory

Frýdlantsko se nachází na severu naší republiky. Z jihu jej lemují Jizerské hory, se kterými je Frýdlantsko historicky spjato. Správním střediskem celého Frýdlantského výběžku je město Frýdlant. Je to město s bohatou historií. V 6. století byla na čedičové skále postavena strážní věž, ze které byl později vybudován zámek. Ten se prý stal inspirací pro spisovatele Franze Kafku. Dnes patří hrad a zámek Frýdlant k nejnavštěvovanějším historickým objektům v České republice.

Frýdlantsko je jedinečným krajem polí, luk a lesů. Celé území je ovlivněno blízkostí Jizerských hor, krajina je protkána množstvím potoků (Malý a Velký Štolpich, Safírový potok), podél nichž stojí historické domy a chalupy, hrázděné stavby, rozsáhlé statky, stodoly a pískovcové náhrobky. Okolí Frýdlantu je ideálním místem pro pěší turisty, cykloturisty i horolezce.

Malebnou krajinu Frýdlantska i Jizerských hor můžete vidět z výšky z rozhledny na vrchu Smrk, nebo z četných skalních vyhlídek - mezi nejznámější patří Holubník či Ořešník. Oblíbeným turistickým cílem je lázeňské městečko Lázně Libverda s minerálními prameny a se známou výletní restaurací Obří sud. Významným poutním místem je barokní areál s kostelem Navštívení Panny Marie v Hejnicích.

S historií Frýdlantska se můžete seznámit v Jindřichovicích pod Smrkem. Zdejší muzeum venkovského života mapuje historický vývoj Frýdlantska, součástí expozice je i malý větrný mlýn.


Raspenava kostel
Raspenava kostel
Raspenava kostel
Frýdlantsko
Lidová architektura Frýdlanstka
Frýdlantsko - Lázně Libveda
Frýdlantsko - Lázně Libveda
Frýdlantsko - Lázně Libveda
Pramen Kyselky, Nové Město pod Smrkem
cesta na vrchol Smrku
Cesta na vrchol Smrku
Cesta na vrchol Smrku
Lázně Libverda - restaurace Obří sud
Hejnice - klášter a kostel
Kodešova skála
Vodopád na Bílém potoce
Hrad a zámek Frýdlant
Hrad a zámek Frýdlant
Hrad a zámek Frýdlant
Frýdlant - radnice
Frýdlant - náměstí
Frýdlantský vrch - rozhledna
Lidová architektura ve Višňové
Hraniční rybník
kaple archanděla Michaela
Jindřichovice
Jindřichovice
Frýdlantské cimbuří
Frýdlantský zámek
Hejnický kostel
Smrk z Frýdlantského cimbuří
Kostel v Hejnicích - interiér
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu