27660884
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Českolipsko

Českolipsko

Náměstí T. G. M. 1
Česká Lípa, 470 01

GSM:+420 734 751 298
+420 734 852 858
E-mail:info@ceskolipsko.info
Web:www.ceskolipsko.info
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Region Českolipsko je tvořen turistickými oblastmi Máchův kraj s podoblastmi - Máchův kraj, Podralsko, Peklo a Kokořínsko, oblastí Lužické hory a Ještědský hřbet s podoblastmi Novoborsko, Podještědí, Hrádecko-Chrastavsko. Území se vyznačuje atraktivním potenciálem přírodního bohatství - tři území CHKO, řadou skalních útvarů, je zde velký počet kulturně historických objektů, církevních památek, značná koncentrace staré lidové architektury, vyhlášené dvě přírodní krajinné zóny, silná tradice sklářství, kvalitní síť značených cyklotras a turistických cest.

Turistický region Českolipsko skýtá řadu možností pro pěší turisty i cykloturisty. Značené turistické trasy a cyklotrasy vás dovedou například do Jiřetína pod Jedlovou, kde se nachází zřícenina hradu Tolštejn a Křížová hora s ojedinělou křížovou cestou. Z dalších hradů a zámků rozhodně stojí za zmínku Sloup, Grabštejn a Lemberk. Krásný výhled vás čeká na rozhledně Jedlová a Sloup v Čechách, pěkné rozhledy do okolní krajina nabízejí i vrchy Klíč a Luž.

V Lužických horách najdeme zbytky rozmanité lidové architektury - roubené domy se sedlovými střechami, zříceniny několika hradů, rozhledny i pozoruhodné skalní útvary. Oblast je protkána velkým množstvím naučných stezek a skýtá četné možnosti pro rekreaci, turistiku i lyžování.

Dominantou oblasti okolo Liberce je hora Ještěd. V zimě je zde k dispozici moderní areál pro sjezdové lyžování i značené běžecké trasy. Z hřebenů Rašovky a Ještědu se otevírají nezapomenutelné výhledy na Krkonoše, Jizerské hory, a vrchy Ralsko a Bezděz. V posledních letech přispěla k návštěvnosti oblasti i nově vybudovaná golfová hřiště.

Celé Českolipsko nabízí širokou nabídku ubytování všech kategorií, najdete zde penziony, chalupy, chaty i hotely.

Související články

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu