26709406
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Zámek Nový Berštejn

Českolipsko

Dubá, 471 41

Web:www.berstejn.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Zámek Berštejn byl postaven renesančně v letech 1553 - 1567 Adamem Berkou z Dubé.

Na zámek bylo přeneseno berkovské sídlo z hradu Starého Berštejna. V 1. polovině 18. století prošel zámek barokní úpravou. Podkroví pochází z počátku 20. století. Roku 1934 ještě proběhly pseudohistorické úpravy.

Na zámku nejsou prohlídky. Zámek Berštejn bývá každý rok veřejnosti zpřístupňován pouze v předem vypsaných termínech, např. v rámci akcí spolku Dubské Švýcarsko, Dnů evropského dědictví a nejrůznějších charitativních akcí. Jinak jsou zámek i park veřejnosti nepřístupné a slouží pouze hotelovým hostům. Vstupovat do zámku nebo do parku mohou tedy jen osoby oprávněné nebo předem objednané. 

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu