28633650
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Koupaliště Dachovy

Český ráj

Lázně Bělohrad, 507 81

Telefon:+420 493 624 066
E-mail:ts.horice@tiscali.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Koupaliště se stylovými dřevěnými kabinami, písečnou pláží, 2m skokánkem, tobogánem, dřevěným ostrůvkem, ubytováním a občerstvením, volejbalem, plážovým volejbalem, nohejbalem, stolním tenisem a dětským hřištěm. Koupaliště je vhodné i pro kojence.

Koupaliště bylo vybudováno v roce 1925 na místě bývalého dachovského rybníka. Koupaliště je vybaveno 2m skokánkem, tobogánem a oblíbeným dřevěným ostrůvkem uprostřed, dno je pak pokryto pískem a dlaždicemi. V okrajové části je zvláštní oddělení pro neplavce a brouzdaliště pro děti. Je zde také možnost ubytování a občerstvení, kurt na volejbal, plážový volejbal, nohejbal, stolní tenis a dětské hřiště.

Koupaliště je vhodné i pro kojence. Obvykle silný přítok z okolního zalesněného svahu a kamenný podklad koupaliště zajišťují kvalitní a křišťálově čistou vodu. Důkazem toho je zdejší výskyt vzácného a na čistou vodu citlivého mloka horského, jehož odchyt je ovšem přísně zakázán a trestán.

Rozloha vodní plochy: 8000 m2

Maximální hloubka: 3 m

Aktuální informace o kvalitě vody najdete na stránkách Krajské hygienické stanice www.khshk.cz v sekci Koupací sezóna nebo přímo zde.

Dovolená s dětmi - nabídka

Dětský koutek, dětské hřiště, brouzdaliště. Koupaliště je díky čisté vodě vhodné i pro velmi malé děti.

Otevírací doba

Květen - Září Po - Ne 10:00 - 19:00

Vstupné

Plné vstupné:30,00 CZK
Děti:15,00 CZK
Koupaliště Dachova, autor: Martin Hlaváček

Typ zařízení: venkovní koupaliště
Pláž: písčitá
Vyžití: brouzdaliště, dětský bazén, tobogán, skokanský můstek
Vybavení: kabiny, převlékárny, sprchy, WC, občerstvení, dětský koutek, autokemp
Možnosti sportovního vyžití: hřiště, kurty, petangue, stolní tenis, plážový volejbal

Koupaliště Dachova, autor: Martin Hlaváček
Koupaliště Dachova, autor: Martin Hlaváček
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu