28451093
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Za pověstmi Českého ráje

Český ráj

Web:www.ceskyrajdetem.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Český ráj je krajem opředeným mnoha pověstmi, legendami, bájemi a pohádkami. Proto sdružení Český ráj připravilo putování tímto kouzelným krajem pod názvem Za pověstmi Českého ráje. Z velkého množství pověstí je vybráno dvanáct, těch nejpříznačnějších pro jednotlivé oblasti. Český ráj se tak rozdělil na 12 oblastí, ve kterých můžete putovat s postavami z pověstí.

Vydejte se na výlet do Hruboskalského skalního města spolu s černým rytířem či do okolí Malé Skály, kde vládnou loupežníci. Najděte si kamínek na svazích Kozákova za pomoci skřítků kamenářů, podívejte se do Horního Pojizeří s vílou Jizerýnou, na květinovou zahrádku dobrého ducha Prachovských skal skřítka Pelíška či na Mladoboleslavsko za statečným postilionem. Procestujte okolí Jičína a zastavte se u kapličky na kopci zvaném Zebín. Zaposlouchejte se, co vypráví meluzína, když se prohání mezi věžemi hradu Trosky, či voda hadí studánky u města Sobotky. Prohlédněte si pískovcové skály nedaleko Mnichova Hradiště, které podle pověsti získaly jméno po hodném obrovi i nedalekou zříceninu hradu Valečov.

K původním dvanácti pověstem bylo vydáno ještě dalších osmnáct pověstí na pohlednicích. Je to například příběh o tajné chodbě na Rotštejně, o zámku Dětenice, o vílách z hruborohozeckých rybníčků a další.

Pro účastníky hry je připravena Cestoknížka, do které si děti zapisují své zážitky, plní zajímavé úkoly a získávají razítka z jednotlivých navštívených výletních míst. Při zakoupení Cestoknížky dostane zdarma Cestomapu se zakreslenými postavičkami a obal na pohlednice. Do Cestoknížky potom budete na místech, která jsou označena logem putování, tj. skřítkem kamenářem, sbírat razítka. Za pět nasbíraných razítek a splnění soutěžních úkolů z jedné oblasti v Cestoknížce dostanete v některém z informačních center Bonusovou kartu a malý dárek.

Dovolená s dětmi - nabídka

Putování připravené pro rodiny s dětmi.

Za pověstmi Českého ráje
Za pověstmi Českého ráje
Za pověstmi Českého ráje
Za pověstmi Českého ráje
Za pověstmi Českého ráje
Baba a panna
Bílá paní
Čert
Loupežník
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu