26231341
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Vítkovice

Krkonoše

Vítkovice

Web:www.vitkovicevkrk.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Vítkovice leží 8 km severně od Jilemnice, v údolí řeky Jizery. Vítkovice jsou velmi rozsáhlou horskou vsí, nejvýše položenou v Čechách. Do jejího katastru patří i osada Janova Hora.

První písemná zmínka o obci je z roku 1606, později zde byl postaven hrad Štěpanice. Majiteli Vítkovic byli postupně Zárubové z Hustířan, Albrecht z Valdštejna a po jeho vraždě a po třicetileté válce se majiteli stali Harrachové. V obci byly v minulosti železářské a skleněné hutě.

Součástí obce je barokní kostel sv. Petra a Pavla z roku 1690 a barokní socha sv. Jana.Nepomuckého z roku 1741.V okolí obce Vítkovice je mnoho upravených běžeckých tratí. Přímo ve Vítkovicích i v nedalekém okolí je několik lyžařských vleků pro lyžaře i snowboardisty.

Vítkovice v Krkonoších
Vítkovice v Krkonoších
Vítkovice, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí
Vítkovice, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu