30813746
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Sychrov

Český ráj

Sychrov 1
Radimovice, 463 44

Telefon:+420 485 146 081
Fax:+420 485 146 081
E-mail:ou@obecsychrov.cz
Web:www.obecsychrov.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Sychrov leží v jižním cípu Libereckého kraje, asi 6 km severozápadně od Turnova.

Ves byla poprvé připomínaná roku 1367. Původně se ves jmenovala Svojkov s poplužním dvorem Sychrov. Svojkovské panství prošlo rukama několika majitelů, až v letech 1690 - 1693 postavil rytíř Lamotte na místě gotické tvrze patrový barokní zámek. Zámek byl nazván Sychrov a původní Svojkov počátkem 18. století zanikl. Zámek poté vlastnilo několik dalších majitelů, ale konečnou podobu mu dali Rohanové, kteří emigrovali do Čech po Velké francouzské revoluci.

V obci najdeme také krásný železniční viadukt přes údolí řeky Mohelky. Do správního území Sychrova spadají v současné době obce Sedlejovice, Sychrov, Radostín, Třtí, a Vrchoviny.

Obec Sychrov je ideálním výchozím nebo cílovým bodem výletů do Českého ráje, Podještědí nebo Jizerských hor. Terén v okolí obce je poměrně různorodý a velmi vhodný pro turistiku a cykloturistiku.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu