28451030
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Troskovice

Český ráj

Troskovice-Jivina 6
Rovensko pod Troskami, 512 63

Telefon:+420 481 381 214
GSM:+420 725 071 119
E-mail:troskovice@craj.cz
Web:www.troskovice.sph.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Troskovice leží 6 km jihovýchodně od Turnova, nedaleko od silnice z Turnova do Jičína.

Rozkládá se v nadmořské výšce 349 metrů v chráněné krajinné oblasti Český ráj. Název obce je odvozen od zříceniny hradu Trosky, pod kterou obec leží. K obci spadají i osady Tachov, Jivina, Křenovy, Semín, Nebákov a Podsemínský rybník. V historických pramenech je obec Troskovice zmiňována od roku 1388.

Při procházce okolím Troskovic můžeme shlédnout zajímavý železný kříž, či Vilémův mlýn, ale hlavní turistickou atrakcí je bezesporu zříceninu hradu Trosky vypínající se nad obcí a nedaleké skalní město Apolena. Za zmínku stojí také nedaleký hrad Kost, stojící přibližně 6 km západně od Troskovic. K výletům do okolí dobře vybízí krásné prostředí Českého ráje, které je vhodné k pěším výletům či cykloturistice. K rekreačním účelům slouží rybník Nebák.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu