26337624
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Smržovka

Jizerské hory

náměstí T. G. Masaryka 600
Smržovka, 468 51

Telefon:+420 483 369 311
Fax:+420 483 369 307
E-mail:mesto@smrzovka.cz
Web:www.smrzovka.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Smržovka leží v Jizerských horách, mezi městy Jablonec nad Nisou a Tanvald.

První zmínky o Smržovce pocházejí z roku 1586. Celé území bylo spravováno pány ze Smiřic, za vlády Ferdinanda II. byla část panství zkonfiskována a věnována vévodovi frýdlantskému. Za jeho vlády obec zaznamenala prudký rozmach a stala se střediskem textilního a sklářského průmyslu. Tradiční výroba bižuterie a hutního skla se zde zachovala až do dnešní doby.

Město Smržovka se táhne podél Smržovského potoka v délce několik kilometrů. Leží v rekreační oblasti Jizerských hor a je střediskem letní i zimní turistiky. Městem i okolím vede hustá síť značených turistických cest, které turisty zavedou do celých Jizerských hor.

Mezi turistické cíle patří: rozhledna Černá studnice, Vyhlídka Finkstein, sáňkařská dráha, Muzeum místní historie, Muzeum obrněné techniky, Muzeum panenek, železniční viadukt nebo kostel sv. Archanděla Michaela. 

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu