27422127
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Nový Bor

Českolipsko

Nový Bor

Telefon:+420 487 726 815
Web:www.novy-bor.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Nový Bor je malebné městečko ležící na rozhraní dvou chráněných krajinných oblastí - Českého středohoří a Lužických hor. Rozvoj města byl v minulosti úzce spjat s rozvojem sklářského průmyslu. V současné době vábí turisty z celého světa množství malých sklárniček, ve kterých mohou na vlastní oči vidět výrobu foukaného, malovaného, broušeného i rytého skla.

Základ dnešní podoby města byl dán již v roce 1783 plánem inženýra Emanuela Kleinwächtera. Díky jeho koncepci je Nový Bor dodnes nazýván městem zeleně a zahrad. Díky členitému terénu je město vyhledávaným místem pro letní i zimní rekreaci, provozuje se zde pěší turistika, cyklistika a lyžování. Turisty láká řada příjemných a dobře značených stezek. Na Polevsku jsou vybudovány lyžařské vleky, slalomový svah a v nedalekém okolí lyžařské běžecké okruhy. Nedaleko Nového Boru se nachází unikátní lesní hřbitov s památníkem účastníků Rumburské vzpoury.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu