26657138
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Jindřichovice pod Smrkem

Jizerské hory

Jindřichovice pod Smrkem 245
Jindřichovice pod Smrkem, 463 66

Telefon:+420 482 360 366
GSM:+420 603 186 351
E-mail:ou@jindrichovice.cz
Web:www.jindrichovice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Jindřichovice pod Smrkem leží ve Frýdlantském výběžku, asi 5 km severně od Nového Města pod Smrkem.

Původní Jindřichovice byly v roce 1431 vypáleny husity. Dnes je připomínají pouze ruiny kostela, který je v současné době chráněnou památkou. Dnešní Jindřichovice byly obnoveny o kousek severněji. Najdeme tu kostel Nejsvětější Trojice.

V bývalé faře sídlí občanské sdružení Lunaria, které založilo vesničku trvale udržitelného života - Jitřenka. Zde se snaží žít způsobem blízkým přírodě. V malém muzeu s knihovnou přibližují život před průmyslovou revolucí, součástí muzea je i naučná stezka.V Jindřichovicích je konečná zastávka železniční tratě z Frýdlantu.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu