27155243
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Chrastava

Českolipsko

Chrastava

Telefon:+420 482 363 825
E-mail:podatelna@chrastava.cz
Web:www.chrastava.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Město Chrastava se nachází severozápadně od Liberce, v údolí Lužické Nisy, blízko hranic s Polskem a Německem. Nevelká osada vznikla na soutoku Jeřice a Lužické Nisy již před více než 1000 lety.

Ve 13. století přišli do Chrastavy na pozvání Přemyslovců němečtí kolonisté. Byli to převážně horníci, kteří na místě původní osady založili město a v okolí začali s těžbou kovů.

V 16. - 17. století se těžba rud v Chrastavě ocitla v krizi a tak se začaly objevovat domácí dílny zaměřené na textilní výrobky. Tím vznikl základ textilního průmyslu. Po podepsání Mnichovské dohody v roce 1939 se Chrastava stala součástí Třetí říše. Po II. světové válce město příliš neprosperovalo, ale od 90. let minulého století se stalo významnou turistickou zastávkou na cestě k německým a polským hranicím.

Součástí Chrastavy je osada Vítkov, která je dlouhá téměř 6 km. V současné době zde probíhá rekonstrukce opevněného velmožského dvorce Wothanburg z přelomu 12. a 13. století. Nedaleko Chrastavy se nachází i obec Jitrava, u které je úvodní tabule a začátek Mezinárodní naučné stezky Lužické a Žitavské hory.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu