30879352
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Chlum

Českolipsko

Chlum

Web:www.ou-chlum.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Chlum leží jižně od České Lípy, asi 8 km severně od Dubé. Rozkládá se v půvabné krajině Máchova kraje, zhruba 11 km od Máchova jezera.

Obec je položena na úpatí Maršovického kopce, který však postupně mizí vinou těžby kamene.

Obec Chlum byla založena ve druhé polovině 13. století, první zmínka pochází z roku 1293. Mezi držitele obce patřili Přemysl Otakar II., jeho syn Václav, dále páni z Dubé a poté i rod Smiřických a Vartenberků. Mezi nejvýznamnější památky obce Chlum patří barokní kostel sv. Jiří.

Okolí Chlumu nabízí široké možnosti vodních sportů. Jejich milovníci mohou navštívit nedaleké Máchovo jezero, které je známým letoviskem, nebo severně ležící Holanské rybníky. Okolní příroda je ideální pro turistiku i projížďky na kole.

Chlum
Chlum
Chlum
Chlum
Chlum
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu