25686439
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Dětřichov

Jizerské hory

Dětřichov 2
Dětřichov, 464 01

Telefon:+420 482 317 042
GSM:+420 724 179 804
E-mail:obec@detrichov.net
obecdetrichov@seznam.cz
Web:www.detrichov.net
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Dětřichov leží jižně od Frýdlantu, v západní části Jizerských hor. Obec vznikla v hlubokém středověku při toku říčky Olešky.

Nejzajímavější kulturní památkou Dětřichova je hrázděný statek č. p. 67, stojící při silnici k Frýdlantu. Pod hřbitovem můžeme vidět zbytky úzkokolejné železniční trati, tzv. ?Heřmaničky?. Tato trať spojovala Dětřichov s Frýdlantem a Kunraticemi. Její druhá větev vedla do velkého pohraničního nádraží v Heřmanicích. Osobní doprava na této trati byla zrušena roku 1976.

Nejzajímavější kulturní památkou Dětřichova je hrázděný statek č. p. 67. Jedná se o významnou ukázku lidového stavitelství. Na rozdíl od podobných budov, jinak značně rozšířených v celé oblasti, má tento dvorec jak hrázděnou, tak i obvodovou zeď, která jej uzavírá. Statek stojí při silnici směrem na Frýdlant.

Svou polohou je Dětřichov ideálním východiskem výletů do západní části Jizerských hor i do celého Frýdlantského výběžku. Ten je bohatý především na stavby lidové architektury a další historické památky. Jizerské hory jsou zase příhodným místem pro cykloturistiku i turistiku, a to jak letní, tak i zimní.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu