25622140
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Čistá u Horek

Krkonoše

Čistá u Horek

Web:www.cistauhorek.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Čistá u Horek leží zhruba na polovině cesty z Nové Paky do Hostinného, v krásné krajině Podkrkonoší. Jedná se o typicky podhorskou obec, která se rozkládá podél potoka Olešnice. Podél jižního okraje obce se táhne Čistecká Hůra - hřbet sopečného původu, jehož výška je 587 m. Za dobré viditelnosti je odtud nádherný výhled do okolí.

Čistá u Horek je v historických pramenech poprvé připomínána v letech 1369 - 1405. Na místě dřívějšího pivovaru stávala tvrz a panský dvůr. V obci se nachází mnoho roubených staveb s vyřezávanými lomenicemi z 18. a 19. století.

Oblast okolo Čisté u Horek je jako stvořena nejen pro pěší výlety, ale i pro cykloturistiku, neboť je protkaná krásnými stezkami vedoucími do celého Podkrkonoší. Ani příznivci zimních sportů nebudou zklamáni. Mohou si vybrat z některého z mnoha lyžařských středisek v Krkonoších, kde je velká nabídka vleků a perfektně upravených běžeckých stop.

Čistá u Horek
Čistá u Horek
Čistá u Horek
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu