27458827
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Častolovice

Českolipsko

Častolovice

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Častolovice leží asi 5 km severně od České Lípy, západně od silnice z České Lípy do Nového Boru.

Častolovice se nacházejí mezi několika turisticky zajímavými oblastmi. Severně leží Lužické hory, západním směrem začíná severní část Českého středohoří. Nedaleko leží bývalý vojenský prostor Ralsko, do kterého byl dlouhá léta zakázán přístup. Díky tomu je dnes Ralsko považováno za jedno z přírodně nejzachovalejších území u nás. Jihovýchodním směrem je známé letovisko Máchovo jezero.

Okolí je vhodné k turistickým výletům pěším i na kole. Ty nás mohou zavést k asi 4 km vzdálenému zámku Horní Libchava, či k východně ležícím zříceninám hradů Sloup a Svojkov.

Vesnice vznikla asi ve 14. století jako ves lidí Častolových (Častolov byl jeden z prvních v rodu Ronovců). Nazývala se postupně Czastolowicz (1394), Czaselwicz (1460), Czastolowicze (1545), Ssaslowicze (1612), Schaslowicz (1790). Od 15.století patřila k panství Zákupy. Poprvé byla připojena k České Lípě roku 1969, v letech 1990-2004 byla samostatnou, ale po odlivu obyvatel (a peněz) se k 1.lednu 2005 k okresnímu městu opět připojila.

Častolovice
Častolovice
Častolovice
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu