28425587
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Bystrá nad Jizerou

Český ráj

Bystrá nad Jizerou 14
Semily, 513 01

GSM:+420 724 179 810
E-mail:bystranadjizerou@seznam.cz
Web:www.bystranadjizerou.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Bystrá nad Jizerou se leží východně od Semil v nadmořské výšce 468 m.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1320. O dějinách obce existuje poměrně málo informací, protože obecní kronika vznikla až po roce 1900. Doložitelné však je, že obec zažívala největší rozkvět kolem roku 1880, kdy zde trvale žilo 638 obyvatel. Dnes má obec 122 obyvatel. V Bystré se nachází řada domů pocházejících z 19. století. V roce 1913 byl zřízen obecní hřbitov a po první světové válce byl v obci Jednotou Sokolskou postaven památník padlých, který je zachován dodnes.

Bystrá se nachází poblíž turisticky atraktivních lokalit jako je Český ráj, Kozákov, Bozkovské dolomitové jeskyně, ale i horská střediska Krkonoš.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu