25062129
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Dalešice

Jizerské hory

Dalešice
Dalešice, 468 02

GSM:+420 734 535 668
+420 606 489 845
E-mail:oudalesice@seznam.cz
Web:www.oudalesice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Dalešice leží jižně od Jablonce nad Nisou, na jihozápadním svahu Dalešického vrchu. První zmínky o Dalešicích pocházejí z roku 1538. Název vsi vznikl pravděpodobně podle vlastního českého jména Daleš.

Obec Dalešice má z turistického hlediska výhodnou polohu, protože leží mezi dvěmi turisticky atraktivními oblastmi - Jizerskými horami na severu a Českým rájem na jihu. Z Dalešic je možné podnikat turistické výlety do blízkého okolí, ať už pěšky nebo na kole. V zimním období je okolí obce vhodné pro lyžaře, je zde několik lyžařských vleků a mnoho běžeckých tras. V okolí je také velké množství přírodních zajímavostí, ale i historických a technických památek.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu