25619885
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Bělá

Český ráj

Bělá 2
Bělá, 514 01

Telefon:+420 481 675 324
E-mail:bela.sm@worldonline.cz
Web:www.belasm.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec se nachází nedaleko Lomnice nad Popelkou na soutoku Olešky a Tampelského potoka v nadmořské výšce 380 metrů.

Je obklopena na východní straně kopci Hrobka a Jíva (568 m n. m.), na straně jižní Jámou a na severní straně Dančovskem. Kopec Jíva nabízí daleké vyhlídky na Novou Paku, Starou Paku, celé pohoří Krkonoš, Kumburk, Bradlec, Tábor, Ještěd, Bezděz a Trosky.

První písemná zmínka o obci Bělé pochází z roku 1533, byla sídlem rychty a náležela ke kumburskému panství. 1880 zde bylo napočteno 868 duší, v současné době má Bělá 260 trvale žijících obyvatel.

Obcí prochází dvě železniční tratě. Na trati z Pardubic do Liberce z roku 1856, byl na dolním konci Bělé postaven velký drážní čtyřobloukový most.

Obcí vedou cyklotrasy do oblasti Českého ráje a Krkonoš a turistická trasa Na Hrobku je přes vrchy do Nové Paky, v letních měsících láká koupaliště v nedalekém Košťálově. Je zde také sjezdovka s lyžařským vlekem. Pro příznivce běhu na lyžích je připravena nová upravovaná lyžařská trasa z Kruhu přes Svojek, Bělou, Novou Ves a Syřenov až na Klepandu.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu