29205024
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Český Dub

Českolipsko

Český Dub

Telefon:+420 485 147 051
E-mail:podatelna@cdub.cz
Web:www.cdub.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Město Český Dub ležící přibližně 20 km jižně od Liberce, pod Ještědským hřbetem. Patří k nejstarším sídlům severních Čech, jeho vznik sahá až do románského období.

Na počátku 12. století byla při kupecké stezce nad potokem Ještědka založena tržní osada, která byla podle osaměle stojícího dubu byla nazvána Dub. Již v roce 1260 získal Dub městská práva. Od 13. století patřil řádu johanitů, kteří zde postavili opevněnou komendu, dnes významnou historickou památku. Tuto komendu navštívil i král Karel IV. Oficiální název Český Dub se začal používat na sklonku 18. století.

Bohatá historie města a okolí je dokumentována expozicemi Podještědského muzea. Jádro dnešního Českého Dubu je městskou památkovou zónou. Přesto však město žije - konají se zde koncerty, přehlídka loutkářských souborů a vánoční trhy s tradičními řemesly.

Okolí města nabízí velmi dobré rekreační podmínky. Z Českého Dubu vede množství značených turistických i cyklistických tras na Ještědský hřeben a do míst, která jsou charakteristická svým lidovým venkovským rázem. V nedaleké vísce Smržov je kaplička se zvoničkou a umělá vodní nádrž porostlá lekníny. Nedaleko Českého Dubu se také nachází známá čedičová žíla Čertova zeď.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu