27180714
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Horní Police

Českolipsko

Horní Police

Web:www.hornipolice.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Horní Police leží severozápadně od České Lípy, nedaleko Žandova, při cestě z České Lípy do Děčína.

Rozkládá se na obou březích řeky Ploučnice v průměrné nadmořské výšce 500m. Částmi obce jsou Horní Police a Podlesí. Obec byla dříve nazývána také Mariánská Police.

Charakteristickým znakem pro zdejší území je poměrně značná členitost, řeka Ploučnice zde vytváří hluboké široké údolí. V okolí vystupují z krajiny Strážný vrch měřící 601 m a Dvorský kopec s výškou 527 m. Obec i její okolí nabízí řadu turisticky zajímavých míst a památek.

Mezi zajímavé památky v obci patří kostel Navštívení Panny Marie, kamenný klenbový most, barokní mariánské sousoší, morový sloup či socha sv.Jana Nepomuckého.

Zámek Horní Police byl v minulosti v dezolátním stavu, ale v současnosti je opravován a je zpřístupněn veřejnosti.

Horní Police
Horní Police
Horní Police
Horní Police
Horní Police
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu