25931284
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Pec pod Sněžkou

Krkonoše

Pec pod Sněžkou

Web:www.pecpodsnezkou.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Pec pod Sněžkou je nejvýznamnějším lyžařským a turistickým střediskem Krkonoš. leží v jejich východní části. Městečko původně vzniklo jako osada u ložisek kovů. V údolí Úpy postupně vyrůstaly pece na tavení rud, které se dobývaly v Obříma Modrém dole. Díky těmto pecím také obec dostala svůj název.

Ze severní části města vede Lanová dráha na Růžovou horu a na Sněžku. Při cestě k lanovce na Sněžku stojí kaple Panny Marie z počátku 20. století. Unikátní a nejatraktivnější lokalitou je Obří důl, vzniklý dávným působením ledovce. Pec pod Sněžkou je opravdovým rájem pro lyžaře.

Pec pod Sněžkou, autor: jan špelda
Pec pod Sněžkou, autor: jan špelda
Pec pod Sněžkou, autor: Krkonoše - svazek měst a obcí
Pec pod Sněžkou, autor: jan špelda
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu