26630290
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Jinolice

Český ráj

Jinolice 39
Jičín, 506 01

Telefon:+420 493 591 138
E-mail:jinolice@tiscali.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Jinolice leží asi 6 km severozápadně od Jičína. Rozprostírá se v Libuňské brázdě v nadmořské výšce kolem 325 m n. m. První zmínka o obci pochází z roku 1377.

V této známé rekreační vsi si můžeme prohlédnou především zajímavé lidové roubené stavby z konce 18. a první poloviny 19. století. Za obcí najdeme soustavu tzv. Jinolických rybníků. První a nejmenší z nich Vražda (2,1 ha) je pro koupání nevhodný, ale o to cennější jsou rašelinové louky v jeho okolí se vzácnými druhy rostlin. Následuje rybník Němeček (5,2 ha), obklopený rekreačními objekty. Je oddělen hrází, po níž vede silnička od Oborského rybníka, ke kterému přiléhá Oborská louka a který je centrem letní rekreace.

Díky své poloze jsou Jinolice oblíbeným místem zejména pro letní rekreaci a turistiku. Okolní mírně zvlněná krajina nabízí množství tras vhodných pro cykloturistiku.
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu