28202945
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Jiřetín pod Jedlovou

Českolipsko

Jiřetín pod Jedlovou

Web:www.jiretin.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Jiřetín pod Jedlovou leží jižně od Varnsdorfu, v oblasti Lužických hor. Historie obce sahá až do poloviny 16. století.

V roce 1554 založil majitel Tolštejnského panství Jiří ze Šlejnic obec Sankt Georgenthal. Do obce se přemístili horníci z nedalekého Saska, aby zde zahájili těžbu stříbra. V roce1587 udělil císař Rudolf II. obci městská práva a městský znak. Až do konce roku 1945 byla většina obyvatelstva v obci německé národnosti.

V roce 1992 bylo městské jádro v Jiřetíně pod Jedlovou vyhlášeno městskou památkovou zónou. Důvodem byl fakt, že Jiřetín je dnes již jediné město Čechách, kde se dochovalo renesanční šachovnicové uspořádání.

Turisticky je Jiřetín atraktivní díky blízkosti Lužických hor. Ty skýtají řadu možností pro pěší turisty i cykloturisty. Jsou protkány velkým množstvím naučných stezek a nabízejí četné možnosti rekreace, turistiky a v zimním období i lyžování.
Jiřetín pod Jedlovou
Jiřetín pod Jedlovou
Jiřetín pod Jedlovou
Jiřetín pod Jedlovou
Jiřetín pod Jedlovou
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu