26152676
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Hřensko

Hřensko

Web:www.hrensko.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Hřensko je pohraniční obec ležící severně od Děčína. Nachází se na pravém břehu Labe v hlubokém údolí při ústí říčky Kamenice.

První písemná zmínka pochází z roku 1475. Z původní vorařské krčmy se rychle rozvíjela osada. Díky strategicky výhodné poloze na řece Labi vzrostl v 17. století význam Hřenska jako obchodního střediska.

Od 19. století se v Hřensku rozvíjel cestovní ruch podporovaný majitelem panství Edmundem Clary - Aldringenem. Budovaly se stezky, lavičky, mostky a vyrůstaly hotely. Ubytovací zařízení tvoří i dnes většinu zástavby. Ve 30.letech 19.století byla upravena stezka z Hřenska na Pravčickou bránu. Po válce turistický ruch slábl, oživení nastalo po rekonstrukci soutěsek v roce 1964. V minulosti, v letech 1825, 1890 a v roce 2002 zasáhly obec katastrofální povodně. Povodňové značky můžeme nalézt na hotelu Labe.

Hřensko je oprávněně nazýváno vstupní branou do Čech. Je důležitým východiskem pro výlety do blízkého i vzdáleného okolí Českosaského Švýcarska. Dnes je toto území chráněnou krajinnou oblastí Labské pískovce. Obec má také jeden primát v rámci České republiky. Na Labi se zde nalézá nejnižší místo ČR s nadmořskou výškou pouhých 115 metrů.
Obec Hřensko
Obec Hřensko
Obec Hřensko
Obec Hřensko
Obec Hřensko
Obec Hřensko
Obec Hřensko
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu