26824004
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Hrubá Skála

Český ráj

Doubravice 37
Turnov, 511 01

Telefon:+420 481 389 527
Fax:+420 481 389 527
E-mail:hrubaskala@craj.cz
Web:www.obechrubaskala.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Obec Hrubá Skála leží nedaleko Turnova, v malebné oblasti Českého ráje. Je vzdálena pouhý 1 km od odbočky ze silnice mezi Turnovem a Jičínem, je sem dobré spojení vlakem i autobusem.

Obec se skládá z několika osad: Bohuslav, Borek, Doubravice, Hnanice, Hrubá Skála, Krčkovice, Rokytnice a Želejov. Většina z nich spadá do CHKO Český ráj.

Hrubá skála leží na tzv. Zlaté stezce Českého ráje. Okolí obce nabízí bohaté možnosti pěší turistiky a cykloturistiky. Z obce jsou dobře dostupná všechna turisticky významná místa v okolí - hrady Trosky a Kost, město Turnov, hora Kozákov, Prachovské a Klokočské skály a další přírodní a kulturní památky. V bezprostřední blízkosti obce se na zalesněné skalní plošině nachází renesanční zámek Hrubá Skála, který byl v 16. století vystavěn na místě původního gotického hradu. Od zámku vede naučná stezka, která směřuje ke skalní vyhlídce Hlavatice nad Turnovem. V zimním období lze využít terény pro běžkaře, pro sjezdové lyžování jsou odtud dobře dostupné Krkonoše nebo sjezdovka na nedalekém Kozákově.

Otevírací doba

všechny měsíce Po 8:00 - 12:00
13:00 - 17:00
St 8:00 - 12:00
13:00 - 17:00

Otevírací doba se týká úředních hodin obecního úřadu.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu