27788154
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Děčín

Děčín

Web:www.mmdecin.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Děčín se nachází v nejsevernější části České republiky nedaleko hranic s Německem.

Město bylo založeno okolo poloviny 13.století. Původně vzniklo jako královské město za vlády Přemysla Otakara II. O tom svědčí mimo jiné jeho nejstarší pečetě.

V průběhu 14. století se Děčín vyvinul ve středisko řemesel a obchodu. Počátkem 19. století došlo k prudkému rozvoji města. Roku 1802 zde byla založena první manufaktura na bavlnu, v roce 1835 tkalcovna a v roce 1938 papírna. Do městského areálu se postupně začleňovaly i okolní vesnice.

Dnes je město Děčín je přirozeným historickým střediskem na křižovatce obchodních cest na řece Labi. Přes řeku zde vede několik mostů. Pozoruhodný je zejména neobvykle strmý a vysoko klenutý most zvaný Ovčí lávka. Byl navržen tak, aby po lávce přešly panské ovce, ale aby tudy neprojely povozy sedláků, kteří na stavbu mostu nechtěli přispět. Další zajímavostí Děčína je známá Pastýřská stěna, na kterou můžeme vyjet autem velice strmou uličkou, nebo výtahem, který vede ve skále. Za pozornost stojí také kostel sv. Kříže, radnice a secesní kašna na Masarykově náměstí. Nelze opomenout ani židovskou synagogu a další církevní památky rozeseté po celém městě.

Děčín je významným střediskem turistiky a cestovního ruchu. Díky své poloze je označován jako brána Českého Švýcarska, ale může být východiskem výletů i do Českého Středohoří, zvláště pak do oblasti Labských pískovců.
Děčín
Děčín
Děčín
Děčín
Děčín
Děčín
Děčín
Děčín
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu