27422303
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Letecká doprava a letiště

Největší letiště v České republice se nachází v Praze-Ruzyni (www.prg.aero). Menší mezinárodní přistávací plochy jsou v provozu také v některých dalších městech. Většina letů z českých letišť je mezinárodních, protože na vnitrostátní dopravu je výhodnější použít pozemní trasy.

Doprava na letiště Praha-Ruzyně
Na letiště se lze dopravit pražskou autobusovou dopravou, taxislužbou nebo osobním vozem. Autobusy č. 119 jezdí ze stanice metra A - Dejvická (20 minut), č. 100 ze stanice metra B - Zličín (15 minut). Od roku 2005 je v provozu také speciální AE (=Airport Express) ze stanice Holešovice na Terminál 1, Terminál 2, a to od 5 do 22 hodin v intervalu 30 minut. Cena jízdenky této linky činí 45 korun.

České aerolinie
Národním leteckým dopravcem jsou České aerolinie (www.csa.cz). Z Prahy nabízí ČSA spojení do většiny hlavních měst v Evropě a do tranzitních bodů v Severní Americe.

Zdroj: www.visitczechia.com
Letecká doprava a letiště
Letecká doprava a letiště
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu