29416402
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kouzla malby - výstava Františka Klenera

Český ráj

Krajířova 102
Mladá Boleslav, 293 01

Telefon:+420 326 109 403
+420 326 109 409
E-mail:templ@kulturamb.cz
Web:www.kulturamb.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Zveme Vás na výstavu Františka Klenera Kouzla malby, která se koná od 3. 3. do 26. 4. 2020 v respiriu Městského paláce Templ.

František Klener
narozený 1963, absolvoval v Praze Hudební fakultu AMU, obor choreografie. Od druhé poloviny 90. let navrhuje pro své divadelní projekty kostýmy a scénografii.

Maluje různými technikami. V poslední době je to nejčastěji lakovaná vrstvená tempera. Obrazy jsou odkazem na různá výtvarná období, včetně symboliky starých tvůrců, některá díla jsou inspirována Fénicií, jiná počátky 20. století, někdy třeba barokním malířem šerosvitu – Zurbaránem, nebo antickou, římskou malbou. Některé obrazy připomínají staré časy, používá techniky čínských vrstvených laků.

Pro jednu z výstav, vytvořil například soubor obrazů inspirovaný zámeckými parky a drobnými stavbami v nich, nebo průhledy krajinou.

Samostatným oborem v jeho tvorbě je kresba ilustrací s pohádkovými a fantaskními náměty.

V některých obrazech se promítají motivy starých domů a paláců v zahradách i ve městě, které ukrývají různé příběhy a vzpomínky. Někdy na ně svítí slunce, jindy měsíc, někdy zvou k návštěvě, jindy říkají, „pozor, sem nevstupujte“. Obrazy vypráví o nepopsatelných náladách a světélkujících nadějích, malého i velkého světa, a některá kolekce tvoří kompaktní a uzavřený celek. 

Kromě obrazů zdobí a vytváří karnevalové masky, “škrabošky pražského typu”. 

První samostatné výstavy svých kreseb a obrazů realizoval po roce 2010 v Roudnici nad Labem.

Další samostatné výstavy instaloval od roku 2015 ve Zvoli, KC Kamenici, Cholupici, na zámku Berchtold, na zámku v Benátkách nad Jizerou, v muzeu v Kostelci nad Černými Lesy, Bruntále, v Loretě v Rumburku, na zámku ve Veltrusech, na vodním hradě v České Lípě, na zámku Hrubá Skála a v zámku Budyně nad Ohří. Další výstava se uskutečnila v divadle v lázních Jeseník nebo v Dolních Břežanech, na hradě v Litoměřicích a na zámku v Polné u Jihlavy, v Radotíně a zámku Rabštejn nad Střelou. 

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu