29399475
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Výstava obrazů Chinese painting čínského malíře a kaligrafisty Guo Li a Dagmar Staňkové

Český ráj

Krajířova 102
Mladá Boleslav, 293 01

Telefon:+420 326 109 403
+420 326 109 409
E-mail:templ@kulturamb.cz
Web:www.kulturamb.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Výstava představí 6.2. - 8.3.2020 deset výtvarných děl malíře Guo Li v Galerii Templ. Vernisáž připadá ke dni 12.2.2020 od 17:00 hod. Jde o čínskou tradiční tušovou malbu Chinese painting a o čínskou kaligrafii. Všechny obrazy jsou lemovány hedvábnou paspartou.

Některé malby malíře Guo Li jsou malovány tradičním stylem, některé jeho vlastním stylem, i když jde o tradiční motivy, jako jsou zvířata a krajiny. Zaměřuje se na impresionistické malby zvířat, zejména koní nebo tygrů a orlů. Jsou to typické mužské motivy znázorňující sílu a energii. Obrazy s figurami jsou spíše vyjádřením pocitů autora.

Guo Li patří k několika nejlepším kaligrafistům v Shanghai. Jeho práce byly vystavovány v Shanghai mezi výběrem nejváženějších umělců. Jeho nejoblíbenějším stylem je „trávové písmo“. Jeho kaligrafické práce většinou obsahují úryvky známých básní nebo různá pozitivní či blahopřejná poselství. Na výstavě bude několik obrazů Dagmar Staňkové, která se učila v Shanghai tradiční čínskou malbu a kaligrafii pod vedením malíře Guo Li. Zaměřuje se především na přírodní motivy květin a bambusů. Autorka bude vystavovat i fotografie, na kterých zachytila krajinu a tváře lidí na svých cestách po Číně.

Pan Guo Li se narodil v roce 1982 v Yueyang City, Hunan Province, v Číně. Vystudoval Vědeckotechnickou universitu v Hunanu a nyní žije v Shanghaii.
Je členem Asiciace kaligrafistů v Shanghaii. Je zakladatelem uměleckého ateliéru malby a kaligrafie v Shanghaji. Vyučuje zahraniční studenty kaligrafii a tušovou malbu v Community Center of Shanghai. Složil zkoušku nejvyššího stupně v oboru čínské kaligrafie a v poslední době vyhrál mnoho cen
v soutěžích v malování a kaligrafii. Specializuje je na kurzívní a psací typ písma v čínské kaligrafii. V čínské tušové malbě se věnuje především na malování divokých zvířat, inspiruje se bohatou přírodou. Pan Guo Li pořádal svou osobní výstavu v Shangaii v roce 2010, jeho díla jsou na vysoké úrovni.

Ocenění:
První cena na SHANGHAI FAN CALLIGRAPHY COMPETITION (ZHOU HUI JUN CUP) v roce 2019.
Účast na SHANGHAI LINTIE EXHIBITION v roce 2019.
Účast na 7. SHANGHAI CALLIGRAPHY AND SEAL CUTTING COMPETITION.
Ocenění na NATIONAL CALLIGRAPHY AND PAINTING COMPETITION (XIBAIPO CUP).
Ocenění na NATIONAL XIEHONGGE HUAHONGGE CALLIGRAPHY AND PAINTING COMPETITION.
Ocenění na NATIONAL YANHUYINGCHUN SHISHUHUAYING COMPETITION.
Ocenění na NATIONAL CALLIGRAPHY AND PAINTING COMPETITION (YICHUANG CUP).
Ocenění na BEIJING UNIVERSITY SANYOU CALLIGRAPHY AND PAINTING EXHIBITION.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu