27421931
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Vánoční trhy na Bělišti

Český ráj

Běliště č. 57
Železný Brod, 468 22

Telefon:+420 483 391 149
E-mail:muzeum@zelbrod.cz
Web:www.muzeumzb.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Vánoční trhy, které se konají 4. 12. - 8. 12. 2019 v jednom z největších a nejkrásnějších domů, jenž reprezentuje pojizerskou lidovou architekturu 19. století, mají dlouholetou tradici. S jejich pořádáním začalo muzeum již v roce 2002.

Roubené stavení z roku 1807 zvané Běliště ožije v druhém adventním týdnu. Prostory, které jsou v průběhu roku zázemím pro stálou národopisnou expozici muzea, se stanou místem pro setkání místních i přespolních. Předvánoční akce se krásně vyjímá v jednotlivých expozičních místnostech, které navozují klima života našich předků. K vyvolání vánoční atmosféry přispějí i skříňkové betlémy vystavené v podkroví a naživo zazní melodie z flašinetu z roku 1874.

Od středy do neděle budou mít návštěvníci možnost nakoupit kvalitní dárky a vánoční zboží z dílen českých řemeslníků. Nákupem drobných výrobků a bylinek bude podpořena činnost Sdružení zdravotně postižených ze Železného Brodu. Po celý týden budou probíhat výtvarné dílny Střediska volného času Mozaika a Rodinného centra Andílek, které uvítají hlavně rodiny s dětmi. Obdivovat bude možné zručnost několika šikovných řemeslníků, kteří na místě předvedou svůj um. Nebude chybět občerstvení s teplým moštem, medovinou či oblíbeným Bělišťákem a dalšími pochoutkami v podobě koláčů, vánoček či štol.

Trhy budou zpestřeny kulturním programem. Hned ve středu od 16.30 vystoupí nejen s vánočními písněmi hudební soubor My Gospel ze Železného Brodu. Sbor nadšenců se stejnou vášní pro hudbu a zábavu vede sbormistryně Věrka Strouhalová. V pátek od 16 hodin předvede svůj talent swingový orchestr Rudy Müllera, složený z žáků brodské Základní umělecké školy. Sobota bude tradičně věnovaná dětským návštěvníkům. Od 14 hodin zahraje Loutkářský soubor Na židli z Turnova Pohádky o pejskovi a kočičce.

V přízemí domu budou trhy provázeny výstavou „Listopad 1989 v Železném Brodě očima pamětníků“, která připomene třicáté výročí sametové revoluce. Výstava je zaměřena na regionální události, v kontextu s celorepublikovým dějinným přesahem. Koncepce je postavena především na rozhovorech s pamětníky tehdejších událostí a je doplněna dobovými dokumenty a fotografiemi.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu