29207773
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Prosincový program v ZOO Děčín

ZOO Děčín si pro Vás na prosinec připravila mnoho zajímavých akcí.

Pokud hledáte zajímavý program na adventní neděle, máme pro vás tip. Děčínská zoologická zahrada připravila na předvánoční období zajímavé aktivity. Návštěvníci při nich budou moci získat slevy na vstupném, vstupy zdarma, ale i nové zážitky.

Všechny adventní neděle budou v zoo patřit tzv. Dárečkování. Jde o speciální akci, při které bude možné získat 50% slevu na vstupném. „Za polovic vás do zoo pustí, pokud přinesete balíček dobrot pro zvířata. Obdarovat tímto způsobem bude možné například medvědy grizzly, mravenečníky, tapíra, papoušky, kopytníky nebo domácí zvířata. Jaké potraviny mohou lidé nosit? Na tuto otázku naleznete odpověď (ZDE). Dárečkování bude probíhat v termínech: 29. 11., 6. 12., 13. 12. a 20. 12. 2015.

Adventní neděle budou moci návštěvníci příjemně strávit v teple Expozice Rajské ostrovy na Teplické ulici. „Tam je pro příchozí připraveno komentované krmení sépií trpasličích, které jsou v zoo novinkou a které zoo chová jako jediná v České republice. Jde o velmi zajímavou a akční podívanou. Krmení bude probíhat každou adventní neděli v 10 hodin. Více o sépiích trpasličích ZDE.

Do předvánoční nabídky zoo patří i několikadenní akce s názvem Děti zvířatům, zoo dětem. „Tato akce je hodně podobná  Dárečkování, jen s tím rozdílem, že odměnou za donesené balíčky plné dobrot pro zvířata bude sleva na libovolný program ZooŠkoly. Tato aktivita je tedy vhodná především pro školní kolektivy. "Školní třída si vybere své oblíbené zvíře a podle vzorového jídelníčku pak nashromáždí vhodné potraviny do jednoho společného balíčku. Pokud zvolí dárek, který má obsahovat zeleninu, prosíme, aby děti nenosily brambory, děkujeme. Pokud půjde o dárek, který má obsahovat ovoce, pak prosíme o vynechání citrusových plodů,“ vysvětlila mluvčí zoo. Padesátiprocentní slevu bude možné získat v období od 1. do 22. prosince. Na tuto aktivitu je nutné se předem objednat. Více informací ZDE.

Během prosince se zoo stihne také proměnit v peklo a připravit pro hodné i zlobivé děti nezapomenutelnou mikulášskou nadílku. Čertovský rej v zoo se uskuteční v sobotu 5. prosince od 14 hodin a děti se mohou těšit na zapeklité čertovské úkoly, při kterých budou zasvěceny do čertovského řemesla, i opékání buřtíků.

Druhá prosincová sobota (12. 12.) pak bude v zoo patřit předvánoční komentované prohlídce pro rodiny s dětmi. Z úst lektora se příchozí dozví mnoho zajímavého o chovaných zvířatech. Na tuto aktivitu je nutné se předem objednat. Prohlídka začíná ve 14 hodin u orientačního plánu zoo.

Přímo na Štědrý den připravila zoo pro návštěvníky dáreček v podobě vstupu do zahrady zcela zdarma. Jde o již tradiční akci, kterou rodiny s dětmi rády využívají ke zkrácení čekání na Ježíška. Otevřeno v tento den bude od 8 do 16 hodin. Stejnou výhodu nabídne zoologická zahrada i na Nový rok. 24. prosince a 1. ledna bude možné navštívit pouze areál zoo na Pastýřské stěně, Expozice Rajské ostrovy bude uzavřena.

vánoce v zoo menší
vánoce v zoo menší
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu