25739929
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Český ráj

Český ráj

Český ráj nese své označení právem, protože málokde v Čechách najdeme tak krásný kout země, jako je oblast ležící mezi městy Turnov, Jičín a Mladá Boleslav. Romantická údolí a četná skalní města se střídají s loukami a roubenými staveními. Doslova na každém kroku nás překvapí středověké hrady a romantické zámky, skalní vyhlídky a rozhledny nám nabídnou daleké výhledy do celého kraje.

Z četných přírodních krás, které Český ráj nabízí, rozhodně stojí za pozornost Prachovské skály, Hruboskalsko, Maloskalsko, Klokočské a Betlémské skály, Podtrosecká údolí, Údolí Jizery a galerie, údolí Plakánek, Jinolické rybníky či Bozkovské dolomitové jeskyně. Český ráj je nejen chráněnou krajinnou oblastí, ale byl zapsán i mezi geoparky UNESCO.

Český ráj je také regionem významných historických památek. Mezi nejvýznamnější hrady a zámky patří Sychrov, Hrubý Rohozec, Mnichovo Hradiště, Dětenice, Trosky, Kost a mnoho dalších. K vzácně dochovaným památkám lidové architektury patří Dlaskův statek v Dolánkách u Turnova, pohled do historie oblasti nám umožní i četná muzea.

Český ráj je také vyhlášenou oblastí pro turistiku - pěší i cyklo. Oblast je skutečně bohatá na turistické trasy i cyklotrasy. Rodiny s dětmi se mohou vydat na putování Za pověstmi českého ráje, nebo navštívit areál Šťastná země v Radvánovicích u Turnova.

Mezi oblíbená a vyhledávaná letní turistická centra Českého ráje patří bezesporu Malá Skála, Jinolice, Sedmihorky či Branžež. V letní sezóně se na mnoha místech v Českém ráji konají pravidelné kulturní akce. Hrady a zámky ožívají šermíři a historickými jarmarky, konají se zde divadelní představení a koncerty.

Pro vaši pohodovou dovolenou nabízí Český ráj širokou nabídku ubytování všech kategorií, najdete zde penziony, hotely, chalupy, chaty i kempy.

Související články

hrad Kost
hrad Kost
Zřícenina hradu Trosky
Zřícenina hradu Trosky
Věžický rybník
Zřícenina hradu Valečov
Riegrova stezka
Vranovský hřeben a Pantheon
Vranovský hřeben a Pantheon
Pohled na Malou Skálu
Vyhlídka z Besedických skal
Symbolický hřbitov horolezců pod Hrubou skálou
Hrad Valdštejn
Hrad Valdštejn - kaple
Hrad Valdštejn
Hruboskalsko
Skalní dutina Adamovo lože
Zámek Hrubá Skála
Bozkovské dolomitové jeskyně
Bozkovské dolomitové jeskyně
Dlaskův statek
Suché skály
Kozákov
Podvečer na Kozákově
Prachovské skály v zimě
Prachovské skály
Apolena
Besedické skály
Betlémské skály
Borecké skály
Drábovna - Kozákov
Hrad Kost
Hrad Kost
Hrad Valdštejn
Hruboskalské skalní město
Hruboskalské skalní město
Hruboskalské skalní město - panorama
Jičín
Riegrova cesta
Klokočské skály
Komárovský rybník
Kozákov
Staré hrady
Suché skály
Vranovský hřeben
Zámek Hrubá Skála
Zámek Sychrov
Zřícenina Drábské Světničky
Zřícenina Frýdštejn
Zřícenina Kumburk
Zřícenina Rotštejn
Zřícenina Trosky
Zřícenina Zvířetice
Hrad Valdštejn
Zámek Humprecht
Zřícenina Trosky - silueta
Zámek Sychrov
Bozkovské dolomitové jeskyně
Město Jičín
Zámek Mnichovo Hradiště
Humprecht
Jičín
zámek Jičín
náměstí v Jičíně z letadla
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu