27760049
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Sejkorská kaplička

Český ráj

Bozkov, 512 13

Telefon:+420 481 682 169
E-mail:tis@obecbozkov.cz
obec@obecbozkov.cz
Web:www.obecbozkov.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Sejkorská kaplička je historicky spjata s Bozkovem, v minulosti se stala poutním místem.

Nedaleko kapličky se nachází známá Masarykova vyhlídka, odkud je úchvatný pohled na Kozákov, Bozkov i na část Krkonoš. Název místa je spojen s prezidentem T.G. Masarykem, který se z těchto míst rozhlížel po krásné krajině při své návštěvě Semilska.

Sejkorská kaplička prošla v roce 2008 rozsáhlou rekonstrukcí, na níž mimo obce Bozkov participoval dotací i Liberecký kraj. Byla vyměněna vazba a střešní plášť byl pokryt štípanou břidlicí. Nakonec byla opravena a natřena venkovní omítka. V roce 2009 obec vydala jubilejní turistickou známku, kterou lze zakoupit v Bozkově v turistickém informačním centru na náměstí a kiosku na parkovišti.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu