30814518
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Léto na Rotštejně

Český ráj

Udělejte si výlet za historií a zábavou na hrad Rotštejn! Na letošní léto je tu pro vás připraveno několik akcí a první z nich začíná již v sobotu 31. května.

Od 31. května do 1. června se zde koná výstava pod názvem Plyšové štěstíčko a jedná se již o třetí výstavu medvědů a medvídků ze soukromé sbírky Barunky Jaburkové. Výstavu můžete zhlédnout od 10.00 do 17.00 hodin a přítomen bude i Hugo na cestách a jeho realizační tým. V případě deštivého počasí se výstava koná na obecním úřadě v Klokočí a hrad bude uzavřen.

Od 2. června do 31. srpna budou na hradě k vidění dětské práce z 8. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže s názvem „Vezmi žlutou barvičku, maluj třeba věžičku“.

Od 29. června do 6. července na vás čeká Tajemství hradní kuchyně s Bětuškou a Danou. Návštěvu památky také obohatí zpívaný výklad.

Dny svaté Markéty zahájí hrad Rotštejn dne 7. července a potrvají až do 10. srpna. Těšit se můžete na malou výstavu z cyklu „Sláma není jen stelivo“, dále na soutěž poznávání obilíochutnávky různých druhů chlebaa možná přijde i panenka Ovsenka.

Ve dnech 23. a 24. srpna se koná již 16. Šermířské loučení s létem. Bohoslužba k poctě svatého Václava proběhne v sobotu 23. srpna od 10.00 hodin v Klokočí na návsi. Následovat bude průvod Paní z Rotštejna ke hradu a na hradním nádvoří bude možné zhlédnout právě zbrusu novou šermířskou pohádku Barolomějské čarování. Návštěvníci v kostýmech jsou vítáni.

A dne 6. září jste všichni srdečně zváni na IV. Hradozámeckou noc na Rotštejně aneb Pojďte s námi za pohádkou. Začíná se v 17.00 hodin a budou se opékat vuřtíky a jiné dobrůtky z vlastních zásob ctěného návštěvnictva, bude se konat pohádková prohlídka hradu, zazpíváte si tu pro radost, namalujete plakát a přijde i sám Lucifer.

Hrad je otevřen od 1. června do 31. srpna každý den od 10.00 hodin. Ve všední dny bývá otevřen do 16.30 hodin, v sobotu až do 17.00 hodin a v neděli do 16.00 hodin.

Hrad je však otevřen pouze v případě příznivého počasí. Po ustání deště musí zůstat památka nejméně 4 hodiny uzavřena.

Zřícenina hradu Rotštejn
Zřícenina hradu Rotštejn
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu