27806671
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostel sv. Václava a Blažeje, Děčín

Děčín

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kostel sv. Václava a Blažeje byl postaven na místě původně gotického kostela z roku 1492, v němž se nalézaly náhrobky Vartenberků a rytířů z Bünau.

Chrám byl však zcela zničen během požáru, který zasáhl město v roce 1749. V roce 1751 byla zahájena stavba nového kostela, prostředky na konečné dohotovení se však našly až v 18. století.

Jedná se o barokní trojlodní kostel se čtyřbokou věží. Ve výklencích v průčelí jsou umístěny sochy sv. Václava a sv. Blažeje. V severní stěně kostela je od roku 1939 zabudována kaple sv. Anny postavená v roce 1730 a přemístěná z Anenské ulice.
Kostel sv. Václava a Blažeje, Děčín
Kostel sv. Václava a Blažeje, Děčín
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu