26477973
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostel sv. Petra a Pavla v Poříčí

Krkonoše

Trutnov, 541 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Novogotický kostel sv. Petra a Pavla byl vybudován v letech 1897 až 1903. Je zajímavý svým architektonickým vzhledem, zejména zvláštním členěním fasády.

Kostelní věž je vysoká 50 m a je zakončena železným křížem. Západní průčelí kostela zdobí vstupní portál, nad kterým je v gotickém oblouku zasazena pamětní deska se základními údaji o kostele.

Interiéru dominují tři oltáře. Hlavní oltář zdobí sochy sv. Petra a Pavla, na postranních jsou umístěny sochy P. Marie a Krista. Dalším zajímavým prvkem je velký lustr a třináct oken s barevnými skly s ornamentální a figurální výzdobou.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu