25598374
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostel sv. Ignáce z Loyoly, Jičín

Český ráj

náměstí Svobody
Jičín, 506 01

GSM:+420 733 755 942
E-mail:fiser.miloslav@centrum.cz
Web:www.jicin.farnost.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kostel sv. Ignáce je původní městský farní kostel v gotickém slohu zasvěcený Sv. Jakubu, který byl v roce 1622 odevzdán jezuitům a pak zasvěcen Sv. Ignáci.

Byl postaven v první polovině 14. století Petrem z Varntenberka, tehdejším stavebníkem hradu Kosti. Během doby užívání kostela jezuity byla přistavěna severní a západní sakristie, sklenutá valenou klenbou s lunetami a vyzdobená ranně barokní štukaturou. Významnou výzdobu kostela tvoří obrazy Sv. Ignáce z Loyoly a Panny Marie Rušánské, který jezuité dostali v roce 1637 z Ruska. Po dvou požárech proběhly renesanční přestavby.

Kostel bývá otevřen půl hodiny před mší svatou, jinak lze otevřít na požádání arciděkanství.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu