29792318
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostel sv. Františka z Assisi, Turnov

Český ráj

náměstí Českého ráje
Turnov, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kostel sv. Františka leží v horní části náměstí Českého ráje.

Byl postaven v polovině 17. století Maxmiliánem z Valdštejna. V letech 1707 a 1803 byl objekt dvakrát zničen ohněm. Svou nynější podobu získal během poslední přestavby v letech 1803-22. Průčelí kostela zdobí portál s kamenným erbem rodu Valdštejnů a ve výklenku nad ním můžeme vidět sochu sv. Františka z Assisi.

Poloha: nám. Českého ráje, Turnov

Prohlídky turnovských kostelů
V průběhu letních prázdnin, v měsících červenci a srpnu se obvykle každé pondělí konají prohlídky turnovských kostelů. Seznámíte se s historií chrámu Narození Panny Marie, kostela sv. Mikuláše a kostela sv. Františka z Assisi a dozvíte se i mnoho zajímavého o městě Turnově. Prohlídky zajišťuje Regionální turistické informační centrum na náměstí Českého ráje.

Související články

Kostel sv. Františka z Assisi, autor: Ing. Pavla Bičíková
Kostel sv. Františka z Assisi, autor: Ing. Pavla Bičíková
Kostel sv. Františka z Assisi, autor: Jan Čelikovský
Kostel sv. Františka z Assisi - interiér, autor: Archiv TPCR
Kostel sv. Františka z Assisi - interiér, autor: Archiv TPCR
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu