27806796
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostel sv. Františka Serafinského v Podmoklech

Děčín

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kostel sv. Františka z Assisi, neboli Františka Serafinského byl postaven v letech 1856 až 1858 a vysvěcen roku 1861.

Od roku 1934 je farním kostelem, když do té doby příslušely Podmokly k rozběleské farnosti. Jedná se o jednolodní obdélnou stavbu s polygonálním presbytářem, postavenou ve stylu pseudorománské baziliky.

Hlavní oltář získal chrám roku 1958, kdy sem byl přemístěn z kostela v Krásném Studenci. Pochází z roku 1605 a je od F. Dittricha st. z Freibergu. Jedná se o výjimečnou dřevořezbářskou práci s reliéfy Poslední večeře, Ukřižování a Zmrtvýchvstání Páně. Doplněn je figurativní výzdobou - Vyhnání z ráje, zvěstování P. Marii a čtyři evangelisté. Ze stejného kostela pochází i kamenná křtitelnice z 15. století. V interiéru se dále nachází čtrnáct obrazů Zastavení křížové cesty, které namaloval E. Mauder podle J. Führicha.
Kostel sv. Františka Serafinského v Podmoklech
Kostel sv. Františka Serafinského v Podmoklech
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu