27197388
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostel Povýšení svatého Kříže, Děčín

Děčín

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Kostel nechali postavit bratři Maxmilián a Jan Arnošt Thunové v roce 1691. Kostel sousedí se zámkem, s nímž ho spojuje krytá chodba, vystavená na pilířových arkádách.

V 18. století k němu byla z jižní strany přistavena kaple p. Marie Sněžné. V roce 1749, po rozsáhlém požáru města, převzal kostel úlohu farního kostela, v roce 1824 dokonce děkanského kostela. V letech 1791 - 1792 byl interiér vyzdoben freskami od J. Kramolína z Nymburka. Ze soch je v kostelu umístěna sv. Helena se čtyřmi anděly, ve výklencích po stranách portálu je socha sv. Veroniky a sv. Máří Magdaleny. K barokní výzdobě patří dále také obraz Zvěstování P. Marii, nad hlavním oltářem je asi devítimetrový kříž ze salcburského mramoru. V malé kryptě se nachází ostatky knížecího rodu Thunů.

Kostel Povýšení svatého Kříže, Děčín
Kostel Povýšení svatého Kříže, Děčín
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu