25598336
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova, Jablonec nad Nisou

Jizerské hory

Jablonec nad Nisou, 466 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Římskokatolický kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova je cihlový trojlodní obdélníkový objekt s příčnou lodí a hranolovou věží.
Byl vybudován v letech 1930 - 1931 podle plánů jabloneckého rodáka J. Zasche. Na hlavním oltáři je umístěna bronzová socha Krista z roku 1930 a na bočním oltáři mramorová socha Piety z roku 1933. V současné době se v kostele konají bohoslužby i koncerty vážné hudby.

V létě roku 2009 bylo opraveno vstupní schodiště kostela Nejsvětějšího Srdce Ježíšova na Horním náměstí. Pod rozebraným schodištěm byl nejprve vytvořen nový podklad. Vstupní podesta se zvýšila o cca 5 cm, čímž vznikl pohodlnější vstup do kostela. Po levé straně schodiště je nyní nájezdová rampa pro imobilní osoby.

Poloha: Horní náměstí

Dovolená bez bariér - nabídka

Na kraji schodiště byla vybudována nájezdová rampa pro imobilní osoby, takže se do kostela bez problémů dostanou i lidé na vozíčku.

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2021
load
Zavřít mapu