27981548
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kaple Božího hrobu, Mimoň

Českolipsko

Lužická 104
Mimoň, 471 24

Telefon:+420 480 990 066
E-mail:infocentrum@mestomimon.cz
Web:www.mestomimon.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Areál Božího hrobu v Lužické ulici je významnou památkou města. Je kopií Božího hrobu v Jeruzalémě.

Podle záznamů v kronice města Momně koupil v roce 1651 tehdejší statky Mimoň a Děvín Jan Putz z Adlersthurnu, císařský rada dvorní komory, který cestoval do Říma a odtud dál do Jeruzaléma, kde vyhledal místa utrpení a smrti Ježíše Krista, posvátná všem křesťanům. Přitom vznikla myšlenka vybudovat pro poučení věřícím kopii Božího hrobu i ve své vlasti.

Realizaci myšlenky ale zkomplikovalo to, že při své druhé cestě do Jeruzaléma vážně onemocněl a navíc po jeho návratu do vlasti trvala třicetiletá válka a nebylo možné plánovanou stavbu uskutečnit. Když v roce 1660 Jan Putz umíral, musel mu nejstarší syn Jan František Edmund u smrtelné postele slíbit, že kapli Sv. hrobu v Mimoni postaví.

Stavbu započal v roce 1665 významný stavitel Giulio Broggio a dokončil ji roku 1667. O rok později byla kaple slavnostně vysvěcena.

V roce 1992 byla kaple opravena a vysvěcena.

Poloha: Lužická ulice, Mimoň

 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu