27813389
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Kostel sv. Mikuláše, Turnov

Český ráj

Jiráskova ulice
Turnov, 511 01

QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Chrám sv. Mikuláše je nejstarším kostelem v historickém jádru města Turnova.

Původně gotický kostel pochází ze 14. století, jeho počátky jsou spojeny se samotným vznikem města Turnova. Po požáru v roce 1538 byl přestavěn renesančně a roku 1722 barokně. Vnitřní barokní výzdoba kostela byla doplňována po celá desetiletí po přestavbě, v roce 1994 prošel bohatě zdobený interiér restaurací.

Uvnitř chrámu najdete cenné renesanční náhrobky rodu Vartemberků, které pocházejí ze 16. století. V té době byl rod Vartemberků majitelem Turnova.

Impozantně působí 25 metrů vysoká čtyřhranná věž se silným zdivem, která byla součástí opevnění města. V současné době je jednou z dominant města.

Ke kostelu přiléhá barokní fara z roku 1708, která vznikla přestavbou původní školy.

Poloha: Jiráskova ul., Turnov


Prohlídky turnovských kostelů

V průběhu letních prázdnin, v měsících červenci a srpnu se obvykle každé pondělí konají prohlídky turnovských kostelů. Seznámíte se s historií chrámu Narození Panny Marie, kostela sv. Mikuláše a kostela sv. Františka z Assisi a dozvíte se i mnoho zajímavého o městě Turnově. Prohlídky zajišťuje Regionální turistické informační centrum na náměstí Českého ráje.


Související články

Kostel sv. Mikuláše, autor: Archiv TPCR
Kostel sv. Mikuláše, autor: Archiv TPCR
Kostel sv. Mikuláše, autor: Archiv TPCR
Kostel sv. Mikuláše, autor: Jan Čelikovský
Kostel sv. Mikuláše - interiér, autor: Archiv TPCR
Kostel sv. Mikuláše, autor: Pavla Bičíková
Klenební konzola, autor: Pavla Bičíková
Fara - děkanství, autor: Jan Čelikovský
 
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu