29054082
ENDEPL
Přihlášení

Severní Čechy.info - aktuální informace o turistice, ubytování a službách

Na koloběžkách z Ještědu

Jizerské hory

Horní Hanychov
Liberec, 460 08

GSM:+420 602 770 893
E-mail:briza.martin@gmail.com
Web:www.kolobezkyjested.cz
QR kód kontaktů pro Váš mobilní telefon
Sjezd na koloběžce je opravdová zábava, která nadchne všechny věkové kategorie.

Pokud si chcete ozvláštnit tradiční výlet na Ještěd, nabízí se Vám jedinečná možnost v podobě jízdy na koloběžce. Přímo u Horského hotelu Ještěd se v současné době nachází půjčovna koloběžek, která nabízí několik typů tohoto dopravního prostředku, takže si vybere opravdu každý. Pokud se rozhodnete pro netradiční sestup, máte na výběr ze čtyř různě náročných tras. Některé vedou terénem, některé po silnici, některé jsou kombinací obojího.

Doporučujeme tedy zdolat vrchol Ještědu buď pěšky, po dobře značených turistických trasách nebo se vyvést pomocí nejstarší kabinové lanovky. Po prohlídce úchvatných výhledů do okolí a občerstvení může směle začít Vaše jízda.

ČERVENÁ TRASA
Červená trasa neboli "rychlovka" je dlouhá 6 km a vede po silnici z Ještědu přes Výpřež ke spodní stanici lanovky. Je určena pro všechny, kteří mají rádi pevný povrch.

MODRÁ TRASA
Modrá - turistická - trasa měří 7 km a vede přírodním terénem. Od vrcholu Ještědu přes Pláně pod Ještědem, kde je možné se výborně občerstvit, se dostanete po dobře značené stezce ke spodní stanici kabinové lanovky. Tato trasa je určena těm, kteří mají rádi adrenalin.

HORSKÁ HŘEBENOVKA
Tato trasa je nejdelší, měří  celých 12 km a zavede Vás z Ještědu, přes Pláně pod Ještědem až na Rašovku. Zde se trať stáčí zpět k Liberci. Přes Panský lom a dolní stanici lanové dráhy Skalka se dostanete zpět ke spodní stanici kabinové lanovky.

Z JEŠTĚDU DO KRYŠTOFOVA ÚDOLÍ - NOVINKA
Novinkou této letní sezóny je trasa z Ještědu do Kryštofova údolí. Jedná se o přírodní trasu, která Vás z Ještědu, přes Výpřež zavede do malebné vesničky Kryštofovo Údolí. Po cestě je možné se občerstvit v Penzionu Novina. Pro cestu zpět do vhodné využít spoje Českých drah, které jezdí v pravidelných intervalech.

Příloha

Otevírací doba

Květen - Červen So - Ne -
Červenec - Srpen všechny dny v týdnu -
Září - Říjen So - Ne -

Koloběžky se půjčují pouze za příznivého počasí.

Vstupné

Rychlovka
Plné vstupné:100,00 CZK
Děti:60,00 CZK děti do 12 let
Poznámka:Koloběžky se půjčují na základě občanského průkazu a podpisu souhlasu s jízdou na vlastní nebezpečí.
Turistická
Plné vstupné:120,00 CZK
Děti:60,00 CZK děti do 12 let
Hřebenovka
Plné vstupné:200,00 CZK
Děti:100,00 CZK děti do 12 let
 

Ubytování Český ráj - informace o ubytování a turistických službách v Českém ráji / Ubytování Lužické hory - ubytování v Lužických horách, Šluknovsku a části Českého Švýcarska / Ubytování Krkonoše - informace o ubytování a aktivní dovolené v Krkonoších / Ubytování Máchovo jezero - Ubytování v okolí Mácháče, Kokořínska a Dubského Švýcarska / Ubytování Jizerské hory - vyberte si ubytování a poznejte krásy Jizerských hor / Ubytování České Švýcarsko - poznejte krásy Českého Švýcarska opravdu zblízka

Publikační a redakční systém Public4u © 2000-2022
load
Zavřít mapu